Potahové látky

Potahové látky určené pro čalounění našich výrobků.

Potahové látky jsou nedílnou součástí našich výrobků. Nabízíme celou škálů ruzných materiálů barev a vzorů. Potahové látky rozdělujeme do tzv. cenových kategorií. V našem případě : I - V. cenová kategorie.Při výběru potahové látky je třeba dbát především na kvalitu a při výběru volit typ potahu vhodný pro daný typ výrobku. Ne vždy znamená nejdražší = nejlepší a tak je výběr potahové látky na daný výrobek pečlivě zvážit.

Stručná chrakteristika:

I.ck:  Nejlevnější potahové látky.Tento typ potahu je zpravidla využíván pro levnější a jednodušší čalouněnou výrobu.Látky této kategorie mají leckdy velmi dobrou plošnou otěruvzdornost, nicméně většinou jsou spíše tenčího polyesterového typu náchylnějšího k proseknutí na hranách a podobně. Jsou vhodné pro čalounění především jednodušších válend nebo postelí.

II.ck:  Cenově dostupné univerzální potahové látky. Tento druh potahu lze již použít mimo čalounění jednolůžkových a dvoulůžkových postelí také na sedací soupravy a křesla.Je třeba ovšem počítat s tím, že se v převážné většině jedná o potahové látky nižší gramáže. Kvalita těchto potahů je pro náš sortimet dostačující nicméně je třeba si uvědomit, že i v tomto případě platí ono známé " Za méně peněz méně kvality". Doporučujeme volit tento typ potahu spíše pro výrobky postelového typu.

III.ck:  Tak zvaný "zlatý střed". Za přiměřenou cenu obdržíte kvalitní potahové látky použitelné pro celou kolekci našich výrobků. Ať už látky použijete na sedací soupravy nebo postele obdržíte kvalitní potahové látky na které se můžete vzhledem k jejich vysoké odolnosti 100% spolehnout. Většinu této cenové třídy tvoří tkané a pevné potahové látky především z polyesteru.

IV.ck:  Pokud hledáte opravdovou kvalitu, je pro Vás připravena kolekce látek v této skupině.Doporučujeme především pro čalounění sedacích souprav, křesel nebo rozkládacích pohovek, kde jsou potahové látky více namáhány.Některé potahy přímo vynikají otěruvzdorností až 160 000 otáček otěru ( martindale ) nebo jsou opatřeny základní voděodpudivou nebo teflonovou nešpinivou úpravou. V naší nabídce potahů je tato kategorie zastoupena nejobsáhlejším počtem látek.

V. ck:  V tomto případě se jedná předvším o látky se speciální NANO nešpinivou úpravou nebo podobným typem úpravy např AQUA CLEAN, kdy je v převážné většine skvrny možno odstranit pouhou vodou. Do této kategorie také spadají některé vyloženě designové potahové látky a tak nutně nemusí vždy platit že nejdražší = kvalitativně nejlepší.V této cenové kategorii jsou zařazeny látky které se od běžné kolekce v něšem odlišují.

V následujícím odkazu naleznete materiálové složení některých typů námi nabízených potahových látek. Mimo nabídku internetového obchodu disponujeme velkou škálou dalších potahových látek v naši kamenné vzorkové prodejně - Brno, Horova 65. Osobní návštěva prodejny se Vám rozhodně vyplatí.