Nová kolekce matrací DPV 2013

Matrace s paměťovou pěnou, HR matrace, PUR pěnové , latexové a pružinové matrace.

Matrace s podílem 100% GREEN Latexu Matrace s podílem 100% GREEN Latexu
Tyto matrace patří mezi nejkvalitnější latexové výrobky na světě. GREEN latex nabízí vysoký komfort při ležení díky své měkkosti, elasticitě a tvarové stálosti a je odolný proti prachu a roztočům. 100% GREEN latex je inspirován přírodou a obsahuje velké množství přírodního latexu z Guatemaly.Výroba GREEN latexu je velice šetrná k životnímu prostředí.
Matrace s VISCO pěnou Matrace s VISCO pěnou
Viscoelastická pěna často označována jako „paměťová” nebo „líná”, byla vyvinuta v roce 1970 ve výzkumném středisku NASA v USA. Její hlavní funkcí bylo neutralizovat negativní vlivy dlouhodobého sezení a ležení v omezeném prostoru a také absorpce energie vzniklé při startu a přistání.Líné pěny nabízí unikátní pocit při ležení z důvodu reakce této jedinečné pěny na teplotu a dokonale se přizpůsobuje anatomii lidského těla. To má zásadní vliv na kvalitu spánku, krevní oběh a zmírnění bolesti zad. Matrace, díky pomalému vracení se do původního stavu, nevytváří protitlak a zabraňuje tak proleženinám. Paměťový efekt eliminuje mikroprobuzení, které narušuje spánkové cykly a přispívá k hlubšímu spánku.
Matrace z HR  pěny Matrace z HR  pěny
HR – Studená pěna
Studené pěny (typ HR) se vyznačují vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Tyto pěny jsou zhotoveny nejmodernější technologií s použitím vysoce kvalitních materiálů, než jak je tomu v případě klasických pěn.Vysoce pružná HR pěna je buněčný materiál s hladkou texturou nepravidelné struktury. Vysokáfl exibilita těchto pěn umožňuje dynamicky reagovat na váhové zatížení, což zajišťuje vynikající pohodlí. HR pěny mají výbornou prodyšnost a jsou povrchově chladnější, tím dokonale odvádí teplo od těla a zabraňují přehřátí organismu.
Matrace z PUR pěny Sleepfoam Matrace z PUR pěny Sleepfoam
Společnost D.P.V., s.r.o. pro výrobu matrací a doplňků používá vysoce odolné a prodyšné PUR pěny Sleepfoam. Sleepfoam pěna vyniká svou výbornou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností.
TAŠTIČKOVÉ pružinové matrace TAŠTIČKOVÉ pružinové matrace
Taštičkové pružiny jsou složeny z velkého počtu malých pružin, které jsou samostatně zabaleny do taštičky z netkané textilie a díky tomu dokáže každá pružinka samostatně reagovat na zatížení, čímž je dosaženo optimálních ortopedických vlastností. Taštičkové matrace se vyznačují velkou pružností, vzdušností a životností.
BONELL pružinové matrace
Pružinové matrace patří k nejznámějším a nejstarším typům matrací. Tyto matrace se vyznačují vysokou vzdušností, pružností a dlouhou životností. Bonell pružiny jsou vyrobeny z drátu o průměru 2,4mm. Pružinové matrace doporučujeme do postelí s pevným podkladem.